21-11-2023: Qwic wordt failliet verklaard
Dit nieuws sloeg bij ons - en bij uitbreiding bij de ganse fietsensector - in als een bom.
Wat dit voor de meer dan 750 dealers en Qwic-fietsers betekent kunnen we op dit moment niet inschatten.
We weten wel dat de curator de opties bekijkt voor een doorstart, met voorrang aan toelevering van onderdelen voor herstellingen en garanties.
Wij volgen dit uiteraard op de voet op, maar kunnen momenteel geen gepast antwoord geven op de vele vragen die we krijgen.
26-11-2023: Soms snelle oplossingen, soms geen oplossingen
We hebben als Qwic dealer al contact opgenomen met een aantal fabrikanten om vervang-onderdelen voor herstellingn rechtstreeks aan te kopen.
Idem voor garanties.
Echter blijft het moeilijk om een oplossing te bieden als het gaat over Qwic-eigen onderdelen zoals bijv. batterijen en controllers: we kunnen tot nader order geen onderdelen bestellen.
In de wandelgangen vernemen we dat een belangrijke partij in de fietsensector gaat onderhandelen met de curator om deze Qwic-onderdelen aan te kopen. Dit gaat uiteindelijk niet door...
Lees artikel in onderstaande link:
08-12-2023: Het blijft hoopvol, overnamegesprekken met een aantal partners zijn aan de gang
Lees artikel op onderstaande link:
02-02-2024: Het is beslist, er komt een doorstart
Het personeel van Qwic is afgelopen vrijdag 2 februari van de doorstart op de hoogte gebracht.
De nieuwe eigenaren zullen op korte termijn met de dealers contact opnemen over garanties en de leveringen van QWIC-onderdelen en e-bikes.
Vanaf 1 maart 2024 volgt meer informatie voor consumenten over de doorstart van QWIC.
We weten voorlopig weinig over de overnemers.
Lees artikels op onderstaande links:
04-03-2024: Een nieuwe start
Op 1 maart is er officieel "doorgestart", binnenkort kunnen weer onderdelen besteld worden.
Lees artikel op onderstaande link:
15-03-2024: Er komt schot in de zaak!
Een 30-tal voormalige Qwic medewerkers zijn terug in de nieuwe Qwic gestapt.
Ze zijn nu volop bezig met alle voorbereidingen van de verschillende processen: het is de bedoeling dat er vanaf eind maart weer fietsen, batterijen en onderdelen kunnen besteld worden.
Vanaf midden mei zal het mogelijk zijn om retouren en garanties te verwerken.
02-04-2024: We kunnen terug bestellen!
De meeste onderdelen voor herstellingen, fietsen en batterijen zijn terug beschikbaar en kunnen besteld worden.
Onze eerste bestelling werd binnen de 2 dagen geleverd, dus dat loopt vlot.
Nog niet beschikbaar zijn sommige batterijen voor de populaiere fietsen MN7D, iMN7+ en RD11speed.
Voorlopg ook nog niet mogelijk: insturen van onderdelen voor garantie-beoordeling, batterij-testing,... (indicatie: midden mei).